Biuletyn jest wydawany tylko w formie elektronicznej.
Na niniejszej stronie dostępne są wyłącznie jego zdekodowane fragmenty.
Całość opracowana jest w formacie PDF, który ułatwia
pobieranie zamieszczonych w nim tekstów.

Przegląd prasy

Komunikaty, ogłoszenia

Biuletyn EEM nr 2/2020 (63)

 • 2020-06-03
  Czytelnikom Europejskiego Monitora Ekonomicznego przekazujemy w wersji PDF wydanie książki prof. Artura Śliwińskiego „Ekonomia sieci. Jak sieci globalne opętały świat (wydanie poprawione i rozszerzone)”. Książkę można pobrać bezpłatnie w okresie najbliższych trzech miesięcy od daty dostępu.
 • 2020-06-03
  Zagadnienie omawiane w niniejszej książce (Ekonomia sieci. Jak sieci globalne opętały świat) jest jednym z kilku najważniejszych zagadnień ekonomii sieci. Innym ważnym zagadnieniem jest związek rozwoju globalnych sieci finansowych z wybuchem wielkiego światowego kryzysu ekonomicznego (i duchowego!), bez którego poznanie charakteru współczesnego kryzysu jest niemożliwe.
 • 2020-06-03
  Zamiast pogrążać się w mroku ciemności obecnych i nadchodzących wydarzeń (w globalnym chaosie informacyjnym, w rozmyślaniach o niepewnej przyszłości, w niszczących nerwy wiadomościach telewizyjnych, czy w rozpamiętywaniu osobistych strat i lękach), lepiej skupić się na wykorzystaniu jasnych stron rzeczywistości.
 • 2020-06-03
  Zdecydowaliśmy się upowszechnić w Polsce zrównoważone i dobrze uzasadnione stanowisko wybitnego rosyjskiego ekonomisty, specjalisty od międzynarodowych stosunków finansowych, prof. Walentina Katasonowa, dotyczące tzw. pandemii Cov-19.Może wreszcie pojawi się przewaga rozsądku nad szkodliwą propagandą.
 • 2020-06-03
  Doświadczenie historyczne jest źródłem mądrości narodu, a także niezbędnym czynnikiem ułatwiającym osiąganie mądrości przez grupy społeczno-zawodowe, rodziny i pojedynczych ludzi. Przypominanie o tym w okresie zaprogramowanego chaosu jest nie tylko konieczne dla osiągnięcia równowagi psychicznej, lecz umożliwiające uzdrowienie sytuacji społecznej, politycznej i gospodarczej.
 • 2020-06-03
  Z ogólnego chaosu informacyjnego stopniowo wyłania się rzeczywisty obraz zachodzących w świecie wydarzeń i procesów. Dla wielu rządów i polityków będzie on z pewnością przykry, gdyż na światło dzienne wychodzi, że ugrzęźli w bagnie zakłamania, wspierania zbrodniczych i niegodziwych projektów geopolitycznych, a przede wszystkim są zbiorowiskiem głupców i pasożytów.

Logowanie