Biuletyn jest wydawany tylko w formie elektronicznej.
Na niniejszej stronie dostępne są wyłącznie jego zdekodowane fragmenty.
Całość opracowana jest w formacie PDF, który ułatwia
pobieranie zamieszczonych w nim tekstów.

Przegląd prasy

Komunikaty, ogłoszenia

Biuletyn EEM nr 6/2009 (6)

(1/2)
Następne
 • 2009-11-30
  Polska wchodzi w nowe dziesięciolecie bez energii i optymizmu. Dla wielu Polaków jest to smutna refleksja po dwudziestu latach, w ciągu których gospodarka polska przeistoczyła się z gospodarki rozwiniętej, opartej na własnym potencjale intelektualnym, technologicznym, przemysłowym i finansowym w gospodarkę zacofaną ekonomicznie.
 • 2009-11-30
  To pilny postulat, a zarazem tytuł książki prof. Włodzimiera Bojarskiego, z której przytaczamy fragment pt. „Neokolonializm”. Książka zasługuje na pełniejsze omówienie, dlatego zamieszczamy również recenzję Jana Marii Jackowskiego.
 • 2009-11-30
  Jak należało się spodziewać, kryzys gospodarczy wyciska silne piętno na świadomości Amerykanów. Mieszkańcy Ameryki Północnej tryskają humorem, który Polacy zademonstrowali w stanie wojennym. To humor wisielczy, z domieszką gorzkiej ironii pod adresem rządu.
 • 2009-11-30
  Kryminalizacja życia gospodarczego i politycznego w Polsce przybiera dotąd niespotykane rozmiary. W ostatnich dwóch latach aktywność mafii sięgnęła zenitu. Mafia nie tylko rozwija „klasyczne” interesy w sferze hazardu, prania brudnych pieniędzy czy w nieruchomościach...
 • 2009-11-30
  Tylko w dwóch krajach dokonuje się z wielkim rozmachem „prywatyzacja” bogactw naturalnych: w Polsce i w Iraku. Piszemy o prywatyzacji w cudzysłowie, gdyż w istocie rzeczy chodzi o przejęcie tych bogactw przez kapitał obcy.
 • 2009-11-30
  Publikujemy pierwszą część publikacji dr Katarzyny Świerszcz, wykładowcy uczelni warszawskich (w tym Szkoły Wyższej im. Bogdana Jańskiego), o konsekwencjach liberalizmu jako ideologii współczesnego biznesu.
 • 2009-11-30
  Publikujemy obszerny fragment tekstu Lesława Michnowskiego, mówiący o potrzebie przeprowadzenia radykalnych przewartościowań w skali globalnej.
 • 2009-11-30
  White – Collar Crime, czyli przestępczość „białych kołnierzyków” jest od dawna uznana za jeden z ważniejszych przejawów współczesnej patologii ekonomicznej i społecznej. Tutaj jednak zwracamy uwagę na trzy szczególnie ważne aspekty W-CC (tym skrótem oznaczamy dyscyplinę badań naukowych, a nie badany fenomen), które nadają wagę tej publikacji.
 • 2009-11-30
  Środowiska historyków i ekonomistów w Polsce, to środowiska totemiczne. Krążą wokół słupa antykomunizmu, ignorując niemal zupełnie białą plamę w zakresie historii gospodarczej kraju w ciągu minionych dwudziestu lat, obfitujących w długą serię niekorzystnych i niebezpiecznych dla kraju zjawisk.
 • 2009-11-30
  Dzięki sprawie Jarosza, a ściślej biorąc bulwersujących wydarzeń dziejących się wokół profesora zwyczajnego nauk ekonomicznych Antoniego Jarosza i założonej przez niego szkoły wyższej w Jarosławiu, mogliśmy przekonać się, jak dalece władze rządowe są zdolne do nadużyć, aby zwalczać niewygodne osoby.
(1/2)
Następne

Logowanie