Biuletyn jest wydawany tylko w formie elektronicznej.
Na niniejszej stronie dostępne są wyłącznie jego zdekodowane fragmenty.
Całość opracowana jest w formacie PDF, który ułatwia
pobieranie zamieszczonych w nim tekstów.

Przegląd prasy

Komunikaty, ogłoszenia

Biuletyn EEM nr 2/2019 (59)

 • 2019-03-26
  Pierwsze wydanie naszego internetowego biuletynu EEM zostało zaprezentowane 16 stycznia 2009 roku; znajduje się w ogólnie dostępnym Archiwum, zawierającym kolejnych 59 wydań Biuletynu. Dziesięć lat daje wystarczająco dobrą perspektywę, z której można uchwycić ewolucję sytuacji społeczno-gospodarczej w Polsce oraz przemian zachodzących w świadomości ekonomicznej Polaków, których wspólnym mianownikiem jest UPADEK KULTURY EKONOMICZNEJ.
 • 2019-03-26
  Pomimo światowego kryzysu, a także pomimo kompromitacji ekonomii neoliberalnej, widać powszechną bezsilność wobec biegu wydarzeń światowych i uporczywe trzymanie się utartych, szkodliwych stereotypów. Jest to efektem złożonego splotu okoliczności, wśród których jedna z nich zasługuje na szczególną uwagę.
 • 2019-03-26
  Wielkim mankamentem współczesnych rozważań geopolitycznych jest tradycyjne podejście do stosunków międzynarodowych. Polega ono na milczącym założeniu, że stosunki międzynarodowe są kształtowane przez rządy poszczególnych krajów, a także przez łączące te kraje sojusze i porozumienia.
 • 2019-03-26
  W Polsce fenomen współczesnego nacjonalizmu gospodarczego jest niedostrzegany, pomimo tego, że nie tylko ukazuje on ważne przeobrażenia polityczne i prawne w wielu krajach, lecz przybiera także zasięg globalny.
 • 2019-03-26
  Szczególnym, lecz godnym uwagi, przypadkiem indolencji poznawczej jest historia dominującej do czasu współczesnego kryzysu ekonomicznego, neoliberalnej doktryny ekonomicznej. Warto przypomnieć, że chodzi o doktrynę do niedawna dominującą w skali globalnej, ze słabo dostrzeganym wyjątkiem oporu państw azjatyckich.
 • 2019-03-26
  Na Miłość Ojca naszego, który jest w Niebiosach, jakiż to upiorny duch opętania Was samych ogarnąć musiał, skoro wszelki zmysł prawdy i prawa z sumienia Waszego wyrugowawszy, do tego stopnia Was zaślepił, iż nie tylko zgrozy nie czujecie żadnej, ale nawet oczywistości nie widzicie...
 • 2019-03-26
  Najwyższy czas, aby powiedzieć prawdę o prywatyzacji w krajach postkomunistycznych, której odsłonięcie dla wielu może być przykre, zwłaszcza dla ludzi, których w ostatnim ćwierćwieczu wyniosła ona na szczyty władzy i bogactwa. Wszystkim krajom postkomunistycznym przyniosła olbrzymie straty majątkowe i poważne komplikacje społeczne.

Logowanie