Biuletyn jest wydawany tylko w formie elektronicznej.
Na niniejszej stronie dostępne są wyłącznie jego zdekodowane fragmenty.
Całość opracowana jest w formacie PDF, który ułatwia
pobieranie zamieszczonych w nim tekstów.

Przegląd prasy

Komunikaty, ogłoszenia

Biuletyn EEM nr 6/2018 (57)

 • 2018-12-14
  Propaganda międzynarodowa od dłuższego już czasu głosi nam „wspólne wartości europejskie”. Nasila się nacisk, aby polska młodzież była formowana na tych wartościach europejskich, a nie na dawnych, polskich wartościach „nacjonalistycznych”. Nie precyzuje się jednak bliżej owych, nowych wartości europejskich, a to co propagują i dominuje to antywartości: swoboda seksualna, gender, „równouprawnienie” i pakiet neoliberalnych, kapitalistycznych zasad ekonomicznych,…
 • 2018-11-14
  „Zaskakujące” wyniki wyborów samorządowych w październiku 2018 roku zaowocowały w środowiskach patriotycznych dużym rozczarowaniem co do kondycji polskiego społeczeństwa, wcześniej traktowanego przez te środowiska niemalże jako świętość. Okazało się „czarno na białym, że w tym społeczeństwie przez lata formował się wcale pokaźny odłam społeczeństwa, którego ogłupienie było bezspornym sukcesem III RP.
 • 2018-11-14
  Po raz pierwszy ostrzeżenie dr Hansa Vontobela przytoczyliśmy w 2016 roku w publikacji „Krach globalizacji”, niecałe trzy miesiące po jego śmierci w wieku 100 lat. Vontobel był jednym z najbardziej wpływowych doradców inwestycyjnych w świecie. Dzisiaj jego firma - jako jedna z pierwszych - ostrzega przed kolejną falą kryzysu finansowego.
 • 2018-11-14
  W latach 1989-2018 kwestie rozwoju narodowego były skutecznie wygaszane, dopiero światowy kryzys ekonomiczny wyzwolił falę krytycyzmu wobec nasilających się tendencji antynarodowych. Wspominamy o przemianach wielu krajów europejskich, w tym Polski.
 • 2018-11-14
  Kluczowym czynnikiem długotrwałej degradacji społecznej i gospodarczej Polski, a w konsekwencji jej obecnego upadku, jest pełzająca antynarodowa polityka rządów sformowanych po 1989 roku. Dzisiaj inicjatorzy i wykonawcy tej polityki tego nie są w stanie ukryć i nawet nie ukrywają. Niektórzy pysznią się zdradą narodową.
 • 2018-11-14
  „Wychowanie dla biznesu” nie byłoby czytelne bez przypomnienia fragmentu opublikowanego w EEM w sierpniu 2012 roku pod tytułem „Fabryka głupców”.
 • 2018-11-14
  W polityce nic się nie dzieje przez przypadek. Jeśli coś się stało, możesz być pewien, że było zaplanowane – stwierdzenie to pochodzi od Franklina D. Roosvelta. Jednak nie jest ono do końca czytelne. Słowo „przypadek” jest bowiem wieloznaczne. Jednak tych niejasności można łatwo się pozbyć, zważywszy, że Roosvelt był Amerykaninem.
 • 2018-11-14
  W lipcu 1992 roku doszło do historycznego przełomu politycznego w Polsce. Chwiejna sytuacja polityczna ówczesnych konstruktorów „gospodarki rynkowej” ustąpiła miejsca ich konsolidacji; istnienie klanu liberalnego stało się niepodważalnym faktem.
 • 2018-11-14
  Opowiadania usłyszałem dawno temu. Jeżeli ich Autorzy jeszcze żyją, niech się ujawnią, by odebrać honorarium autorskie. Sądzę, że byli to raczej synowie, a nie ojcowie, których talenty pedagogiczne nasuwają wiele do życzenia.
 • 2018-11-14
  Stare źródła wiedzy coraz częściej okazują się bardziej aktualne od nowych. W 1941 roku grecki filozof, politolog i ekonomista (uczeń Franca Oppenheimera) publikuje pracę „Ogromne znaczenie społeczne głupców w nowoczesnym społeczeństwie”, która dzisiaj szokuje aktualnością, precyzją i trafnością analizy społeczno-ekonomicznej.

Logowanie