Biuletyn jest wydawany tylko w formie elektronicznej.
Na niniejszej stronie dostępne są wyłącznie jego zdekodowane fragmenty.
Całość opracowana jest w formacie PDF, który ułatwia
pobieranie zamieszczonych w nim tekstów.

Przegląd prasy

Komunikaty, ogłoszenia

Biuletyn EEM nr 3/2016 (45)

 • 2016-06-16
  Mimo wielu starań nie udało się na przekonać ludzi rządzących w Polsce, że zadłużanie kraju jest niebezpieczne i zakończy się przejęciem rządów przez wierzycieli. Czeka nas „wariant grecki”, czyli dostania się pod zarząd komisaryczny globalnej władzy finansowej.
 • 2016-06-16
  Różne scenariusze dowodzą niejasnej przyszłości obecnej władzy politycznej w Polsce, lecz także zawierają pewną tendencję - po upływie pół roku od ukonstytuowania się nowych władz mamy podstawy, aby poważnie traktować wcześniej wyrażane opinie i przewidywania.
 • 2016-06-16
  Światowe media odnotowały ponową falę kryzysu globalnego, porównywalną z wybuchem kryzysu w 2007 roku. Epicentrum kryzysu przesuwa się do Europy. Wśród polityków europejskich narasta panika.
 • 2016-06-16
  Pytanie to powoduje zdziwienie i wywołuje kontr-pytanie, po co tworzyć instytucję, bez której da się żyć? Najczęściej słychać głosy polityków, działaczy gospodarczych, różnego rodzaju specjalistów, w tym naukowców, że nie słyszeli od przedsiębiorców wołania o potrzebie powołania powszechnego samorządu gospodarczego w Polsce.
 • 2016-06-16
  Dopiero analiza ewolucji wzajemnych stosunków między głównymi figurami „elity światowej” może rzucić światło na to, co się dzieje wewnątrz tej elity (zwłaszcza pod wpływem głębokiego kryzysu globalnego).
 • 2016-06-16
  Upadek życia religijnego w Polsce powoduje, że kryzys globalny jest postrzegany jako niezrozumiały fenomen finansowy lub gospodarczy. Wówczas bardzo trudno dostrzec i przyjąć do wiadomości, że negatywne rezultaty i perturbacje finansowe czy gospodarcze są przejawem upadku życia religijnego.
 • 2016-06-16
  Współczesna ekonomia rynkowa jest programowo ahistoryczna, czyli opisuje procesy ekonomiczne „od małpy do Goethego”. To umożliwiało forsowanie rzekomo uniwersalnych poglądów ekonomicznych, które z rzeczywistością miały niewiele wspólnego.

Logowanie