Biuletyn jest wydawany tylko w formie elektronicznej.
Na niniejszej stronie dostępne są wyłącznie jego zdekodowane fragmenty.
Całość opracowana jest w formacie PDF, który ułatwia
pobieranie zamieszczonych w nim tekstów.

Przegląd prasy

Komunikaty, ogłoszenia

Biuletyn EEM nr 2/2015 (40)

 • 2015-07-29
  Wielkim mankamentem współczesnych rozważań geopolitycznych jest tradycyjne podejście do stosunków międzynarodowych. Polega ono na milczącym założeniu, że stosunki międzynarodowe są kształtowane przez rządy poszczególnych krajów, a także przez łączące te kraje sojusze i porozumienia.
 • 2015-07-29
  Wielu ludzi jest przekonanych o tym, że system polityczny w Polsce stanowi problem sam w sobie. Jednak krytyka tego systemu podejmowana jest zaledwie okazjonalnie i powierzchownie. Najczęściej w wirze wzajemnych oskarżeń i pretensji.
 • 2015-07-29
  Jak pisaliśmy w pierwszej części publikacji (Polityka Polska nr 1/maj/ 2015), struktura i pochodzenie obecnej władzy politycznej w Polsce ciągle są niedostatecznie rozpoznane. Innymi słowy, władza w znacznym stopniu jest nieprzejrzysta.
 • 2015-07-29
  Ludzie na ogół nie lubią prawdy, chociaż przyznają się do tego niechętnie. Jednym z argumentów, którym się usprawiedliwiają jest przekonanie, że fałszywe są tylko wypowiedzi i reklamy, czyli nic ważnego (...). Notatki z dnia 20 lipca 2015 prof. dr hab. Artura Śliwińskiego.
 • 2015-07-29
  Niedawno rozpadł się mit „prywatyzacji”, który przez dwa dziesięciolecia osłaniał grabież majątku narodowego Polski. Logiczną konsekwencją tego zdarzenia jest podważenie mitu o rzekomej transformacji systemu komunistycznego na system społecznej gospodarki rynkowej.
 • 2015-07-29
  Polacy mają znikome pojęcie o tym, jak przeobrażają się stosunki europejskie, a szczególnie o kolejnej fazie głębokiego kryzysu ekonomicznego w Grecji. Nic więc dziwnego, że w wypowiedziach publicznych znajdujemy stereotypowe tezy, które celowo wykreowały najsilniejsze ośrodki propagandowe.
 • 2015-07-29
  Z archiwum EEM - Tragedia grecka
 • 2015-07-29
  Nawiązując do tekstu „Nowa odsłona tragedii greckiej” przedstawimy Raport dotyczący nowej sytuacji geopolitycznej. Przyjrzymy się niektórym poczynaniom legislacyjnym polityków w Polsce. I wreszcie poszukamy odpowiedzi na ważne pytanie: kto jest właścicielem Polski?

Logowanie