Biuletyn jest wydawany tylko w formie elektronicznej.
Na niniejszej stronie dostępne są wyłącznie jego zdekodowane fragmenty.
Całość opracowana jest w formacie PDF, który ułatwia
pobieranie zamieszczonych w nim tekstów.

Przegląd prasy

Komunikaty, ogłoszenia

Biuletyn EEM nr 1/2013 (29)

(1/2)
Następne
 • 2013-02-25
  „Od ekonomii dobrobytu do ekonomii nędzy”. Raport o współczesnym kryzysie ekonomicznym w Polsce w latach 1989-2013.
 • 2013-01-31
  Za miesiąc od daty opublikowania niniejszego biuletynu EEM rozpoczniemy publikowanie pełnego raportu o obecnej fazie kryzysu ekonomicznego w Polsce i jej konsekwencjach.
 • 2013-01-31
  Zasadniczy problem, który nurtuje społeczeństwa krajów katolickich, to nieokreślony stosunek katolików do współczesnej ekonomii. Dopóki rozwój społeczno-ekonomiczny nie stanął pod wielkim znakiem zapytania, można było ten problem ignorować.
 • 2013-01-31
  Współczesny system finansowo-rozliczeniowy jest niezwykle rozbudowany, stosujący wiele zróżnicowanych form pozyskania, pomnażania, rozliczania i oszczędzania środków finansowych i walorów pokrewnych. Ułatwia to i uelastycznia stosunki finansowe i rozliczenia...
 • 2013-01-31
  Obecna fala kryzysu ekonomicznego w Polsce wywołała lawinę bankructw polskich przedsiębiorstw przemysłowych i handlowych. Są już sygnały, że pod ciężarem kryzysu padają nawet dobrze dotychczas prosperujące firmy. To było do przewidzenia.
 • 2013-01-31
  Skoro rzekomo kryzys ekonomiczny Polski „nie dotyka”, także rozpatrywanie społecznych skutków kryzysu musi wydawać się bezprzedmiotowe. Chodziło o to, by kwestionując istnienie kryzysu ukryć jego konsekwencje lub przynajmniej wskazać na inne przyczyny niezwykle poważnych deformacji i patologii społecznych w Polsce.
 • 2013-01-31
  Coraz głębiej wpadamy w wir skandali światowego systemu bankowego i funduszy inwestycyjnych. 0pinie na ich temat od 2007 roku zmieniły się o 180%. Ich wiarygodność w oczach kredytobiorców i inwestorów spadła niemal do zera. Ale nie wszędzie.
 • 2013-01-31
  Nieznajomość mechanizmów kryzysowych jest jednym z kilku czynników pogrążających istniejący w Polsce układ polityczny. Jest ona konsekwencją osłabienia polskiej myśli ekonomicznej, naiwnej wiary w obiektywizm opinii zagranicznej (zwłaszcza z międzynarodowych instytucji finansowych), a także z wyciszenia głosu ekonomistów w debatach publicznych oraz likwidacji rządowych centrów badań społeczno-ekonomicznych.
 • 2013-01-31
  Liczne publikacje ostatnich lat obnażają rzeczywiste wady i niesprawiedliwości istniejących systemów finansowych, wyzysku i zniewolenia poszczególnych ludzi, środowisk i całych narodów. Jednym z głównych, powszechnie głoszonych i uznawanych fałszów jest teza, że bank pożycza te pieniądze, które ktoś inny wcześniej oszczędził i ulokował w banku.
 • 2013-01-31
  Każdy rozsądny człowiek zgodzi się z twierdzeniem, że nauka powinna liczyć się z faktami. Niestety, wymyślono coś takiego, jak „fakty stylizowane”, czyli naciągane do własnych wizji lub koncepcji.
(1/2)
Następne

Logowanie