Biuletyn jest wydawany tylko w formie elektronicznej.
Na niniejszej stronie dostępne są wyłącznie jego zdekodowane fragmenty.
Całość opracowana jest w formacie PDF, który ułatwia
pobieranie zamieszczonych w nim tekstów.

Przegląd prasy

Komunikaty, ogłoszenia

Biuletyn EEM nr 6/2012 (28)

(1/2)
Następne
 • 2012-12-29
  Przewidywane na rok 2013 przemiany rozpoczęły się w Polsce jesienią 2012. Wiele wskazuje na to, że wiosną będzie przesilenie. Dwa zjawiska będą miały zasadniczy wpływ na przebieg wydarzeń w Polsce.
 • 2012-11-30
  Krach ekonomii neoliberalnej coraz częściej skłania ekonomistów do poszukiwania nowego paradygmatu. Czy katolicka myśl ekonomiczna może stać się inspiracją dla rozwoju ekonomii w Polsce?
 • 2012-11-30
  Najważniejsze zmiany, które nastąpiły w mijającym roku, są rzadko trafnie komentowane. Tutaj przedstawiam najważniejsze, moim zdaniem, z tych zmian. Dają one dużo do myślenia o tym, co nas czeka w przyszłym roku.
 • 2012-11-30
  „Rzeczy najpożyteczniejsze w teorii bywają często szkodliwe w wykonaniu. Szukajmy doświadczenia w dziejach ludzkich” - gdy ks. Stanisław Staszic publikował to zdanie w swych „Przestrogach dla Polski”, od pierwszego rozbioru dzieliło Rzeczypospolitą zaledwie dwa lata.
 • 2012-11-30
  W całej Europie nasiliły się wpływy wielkich korporacji finansowych. Wpływy te zaowocowały stworzeniem nowych mechanizmów politycznych i ekonomicznych, które są zasłonięte przez fasady instytucji państwowych i partyjnych, a także instytucji międzynarodowych, takich jak Unia Europejska.
 • 2012-11-30
  Długi - publiczny i prywatny - w Polsce osiągnęły skrajnie niebezpieczne poziomy. Jednak wygląda na to, że wielu polityków i ekonomistów nie widzi niebezpieczeństwa albo udaje, że nie wie, o co chodzi.
 • 2012-11-30
  To jest apel. Nie powiemy do kogo adresujemy ten apel, aby nikt nie czuł się urażony i zaczął się procesować. Ale nie idzie o niewielką grupę ludzi.
 • 2012-11-30
  Rosnąca nieufność do władzy politycznej i mediów ustąpiła w Polsce przeświadczeniu, że są one wszystkiemu winne. Władza i media są obecnie powszechnie odbierane jako niszczące gospodarkę i społeczeństwo.
 • 2012-11-30
  Przez ostatnie dwie dekady zalecenia "politycznej poprawności" rościła sobie prawo do wyżyn myśli intelektualnej. Fakt, że polityczna poprawność wykluczała jakiekolwiek próby krytycznego myślenia stanowił o jej sukcesie, ale zarazem o jej totalnej porażce.
 • 2012-11-30
  Publikujemy drugi fragment przygotowywanej obecnie do druku książki Artura Śliwińskiego pod tytułem „Fabryka głupców. I jak odzyskać mądrość?”.
(1/2)
Następne

Logowanie