Biuletyn jest wydawany tylko w formie elektronicznej.
Na niniejszej stronie dostępne są wyłącznie jego zdekodowane fragmenty.
Całość opracowana jest w formacie PDF, który ułatwia
pobieranie zamieszczonych w nim tekstów.

Przegląd prasy

Komunikaty, ogłoszenia

Biuletyn EEM nr 5/2012 (27)

(1/2)
Następne
 • 2012-09-27
  Z konieczności fragmentarycznej oceny przemian zachodzących w świecie, można wyprowadzić kilka ważnych dla Polski ostrzeżeń dotyczących miejsca i aktywności na arenie międzynarodowej.
 • 2012-09-26
  Wszyscy zainteresowani fundamentalnymi zmianami powinni wiedzieć, gdzie są granice ich możliwości i dokąd mogą się posunąć. Niektóre z tych granic nie są dostrzegane, co nie tylko wzmacnia destrukcyjne skutki działania, ale również zapowiada ich porażkę.
 • 2012-09-26
  Polska jest jednym z nielicznych krajów, w których brakuje prawnej ochrony przed wrogimi przejęciami. Z czasem ukształtowały się mechanizmy wrogich przejęć, które okazały się potworną plagą dla polskich przedsiębiorców. Skala działania tych mechanizmów jest tak duża, że przekształca Polskę w państwo mafijne.
 • 2012-09-26
  Nasilenie kryzysu ekonomicznego w Polsce ponownie uzmysławia problem kryzysu wartości. Intuicyjnie biorąc, kryzys ekonomiczny z kryzysem wartości ma wiele wspólnego. Ale na czym polegają związki między nimi...
 • 2012-09-26
  Współczesna historia gospodarcza Polski jest zbudowana na historycznym fałszu. Jednym z najbardziej fałszywie przedstawianych aspektów tej historii jest „prywatyzacja”. Jednak z chwilą, gdy wspomniana „prywatyzacja” została doszczętnie skompromitowana, współczesną historię gospodarczą Polski można pisać od nowa.
 • 2012-09-26
  Dlaczego szczycąca się 150-leciem dobrej podobno tradycji firma Röben musi podkreślać legalność swoich przedsięwzięć w Polsce? Może warto przypomnieć, w jaki sposób ten niemiecki koncern wygrał przetarg na cegielnie w Środzie Śląskiej, skoro oficjalnie wcale do tego przetargu nie przystąpił…
 • 2012-09-26
  Na tych łamach wielokrotnie sygnalizowaliśmy wzrost agresji ekonomicznej w świecie, dotykającej również Polskę. Jej obecne nasilenie, skutkujące neokolonialnym wzmocnieniem zależności politycznej i gospodarczej Polski od sił globalistycznych nakazuje bardziej zdecydowane podejście do problemu.
 • 2012-09-26
  Do świadomości Polaków docierają wreszcie fakty, które zmieniają ich dotychczasowy obraz świata. Problem polega na tym, że nadal brakuje krytycznej autorefleksji.
 • 2012-09-26
  Strefa euro przeżywa duże problemy. Nie polegają one bynajmniej na niskiej sprawności mechanizmu stabilizacji finansowej, który został wypracowany dla Grecji przez Niemcy i MFW, a obecnie jest wprowadzany w innych krajach europejskich.
 • 2012-09-26
  Publikujemy pierwszy fragment przygotowywanej obecnie do druku książki Artura Śliwińskiego pod tytułem „Fabryka głupców. I jak odzyskać mądrość?”.
(1/2)
Następne

Logowanie