Biuletyn jest wydawany tylko w formie elektronicznej.
Na niniejszej stronie dostępne są wyłącznie jego zdekodowane fragmenty.
Całość opracowana jest w formacie PDF, który ułatwia
pobieranie zamieszczonych w nim tekstów.

Przegląd prasy

Komunikaty, ogłoszenia

Biuletyn EEM nr 6/2011 (22)

 • 2011-12-31
  Współczesna ideologia oferuje młodym ludziom życie wypełnione wieloma atrakcjami. Odkrywa możliwość zaspokajania pragnień, aktywności dzięki uwolnieniu się od nakazów, korzystania z przygód i kontaktów, jakie stwarza nieskrępowana możliwość poruszania się po świecie. Rzecz jednak rozbija się o podstawowe problemy egzystencjalne.
 • 2011-12-19
  W czasie świąt Bożego Narodzenia sięgnij po mądre rozważania polskich ekonomistów, aby chociaż oderwać się od dzisiejszego bezładu intelektualnego. Niżej możesz przeczytać bardzo interesujące wypowiedzi prof. Stanisława Głąbińskiego.
 • 2011-12-19
  „Odnowa badań i nauczania w dziedzinie finansów, ekonomii i zarządzania, aby lepiej służyć wspólnemu dobru" - apel przygotowany w marcu bieżącego roku przez 19 ekonomistów akademickich (głównie szwajcarskich, lecz także francuskich, niemieckich i hiszpańskich).
 • 2011-12-19
  Zanosi się na celowe zniszczenie flagowego polskiego przedsiębiorstwa LOT. Czy tym razem również nie będzie oporu społecznego i czy nie dojdzie do odrzucenia negatywnej linii politycznej w Polsce? Czasy się zmieniają.
 • 2011-12-19
  W nowej kadencji Sejm RP rozpoczął funkcjonowanie w cieniu nadchodzącej katastrofy gospodarczej. Jest ona jedynym twardym faktem, z którym polscy politycy chcą się jeszcze liczyć.
 • 2011-12-19
  Badacze opinii społecznej informują, że 80% Polaków jest zadowolonych z życia. Co prawda „zadowolenie z życia” jest określeniem zbyt nieostrym, aby z tego wyniku wyciągać przyzwoite wnioski, jednak musi on zastanawiać. Czy przypadkiem nie jest to wyraz postawy zachowawczej?
 • 2011-12-19
  Recenzja: Paul H. Dembinski “Finanse po zawale. Od euforii finansowej do gospodarczego ładu” Wyd. EMKA, Warszawa 2011

Logowanie