Biuletyn jest wydawany tylko w formie elektronicznej.
Na niniejszej stronie dostępne są wyłącznie jego zdekodowane fragmenty.
Całość opracowana jest w formacie PDF, który ułatwia
pobieranie zamieszczonych w nim tekstów.

Przegląd prasy

Komunikaty, ogłoszenia

Biuletyn EEM nr 4/2010 (13)

 • 2010-09-08
  Problem bankructwa finansowego Polski nie jest problemem abstrakcyjnym. To najpoważniejszy problem w powojennej historii Polski, zaś sugestie „spóźnionej” reformy finansów publicznych są chybionym wysiłkiem utrzymania status quo. W tym tekście chodzi o poważne potraktowanie tego problemu, do czego obecny rząd jest niezdolny.
 • 2010-09-08
  Tylko w latach 1990-2010 polskie szkoły wyższe opuściło ok. 0,5 mln absolwentów przygotowywanych do wykonywania funkcji menedżerów (według kierunków: administracja, zarządzanie, zarządzanie produkcją).
 • 2010-09-08
  Jak długo możemy udawać, że system edukacji menagerów w Polsce działa zgodnie z potrzebami gospodarki, a szczególnie z interesem społecznym? Już niedługo. Polskie szkoły biznesu wchodzą w stadium ostrego kryzysu.
 • 2010-09-08
  Co jest szczególnie charakterystyczne, europejska krytyka Międzynarodowego Funduszu Walutowego obejmuje obydwa bieguny polityczne: konserwatywny i lewicowy. Wspólnym mianownikiem tej krytyki jest przede wszystkim zarzut oportunizmu, kierowany w stronę rządów, które przyczyniły się do sytuacji kryzysowej.
 • 2010-09-08
  W dwóch ostatnich latach napisano w świecie setki prac naukowych, które nie tylko kwestionują naukowy charakter współczesnego neoliberalizmu, lecz także obciążają go winą za wywołanie najpotężniejszego kryzysu ekonomicznego w skali globalnej...
 • 2010-09-08
  Termin globalizacja, który w latach 1980-2008 (czyli do pojawienia się kryzysu światowego) zyskał nadzwyczajną popularność, jest podobny do błędu ortograficznego. Od zwykłych błędów ortograficznych różni się jedynie tym, że nie dotyczy wykoślawionego stosowania pisowni, lecz czegoś nieporównywalnie ważniejszego: wykoślawionego rozpoznania rzeczywistości.
 • 2010-09-08
  Wbrew wszelkiej logice wieloletnia nagonka na cenionego ekonomistę prof. Antoniego Jarosza nie ustaje, lecz przybiera jawnie cyniczną formę, co wskazuje, jak dalece poczucie bezkarności i degrengolada moralna opanowały sporą grupę pracowników mediów i funkcjonariuszy wymiaru sprawiedliwości.
 • 2010-09-08
  W następnym numerze znajdziemy „Rachunek międzypokoleniowy” omawiający rachunek międzypokoleniowy jako jeden z podstawowych elementów makroekonomii, co uzasadnia ostry sprzeciw wobec prób jego ignorowania w polityce gospodarczej.

Logowanie