Biuletyn jest wydawany tylko w formie elektronicznej.
Na niniejszej stronie dostępne są wyłącznie jego zdekodowane fragmenty.
Całość opracowana jest w formacie PDF, który ułatwia
pobieranie zamieszczonych w nim tekstów.

Przegląd prasy

Komunikaty, ogłoszenia

Biuletyn EEM nr 2/2010 (9)

 • 2010-04-06
  Wielką debatę ZNACZENIE SUWERENNOŚCI. SPOŁECZNO-EKONOMICZNE KONSEKWENCJE UTRATY SUWERENNOSCI PAŃSTWOWEJ rozpoczynamy od kilku podstawowych pytań, które zamieściliśmy na naszej stronie Wielka Debata.
 • 2010-04-06
  Prawo i Sprawiedliwość prezentuje swój program i wystawia do publicznej dyskusji. Zabieramy w niej głos, ponieważ interesuje nas jego strona ekonomiczna. Staramy się zachować maksimum obiektywizmu.
 • 2010-04-06
  Mało jest tak wielkich nieporozumień jak nieporozumienia wokół obecnych relacji ekonomicznych i politycznych Unii Europejskiej i Rosji. Są pobudzane przez konflikt interesów, co dodatkowo zaciemnia obraz sytuacji.
 • 2010-04-06
  Polecamy Czytelnikom drugie wydanie niewielkiej, zyskującej dziś na aktualności książki Jana Koziara NIE MA GOSPODARKI BEZ POLITYKI GOSPODARCZEJ PAŃSTWA. NA MARGINESIE „SZTAFETY” MELCHIORA WAŃKOWICZA.
 • 2010-04-06
  Skala i trwałość masowego bezrobocia w Polsce, a ostatnio jego kolejny wzrost jakoś nie budzi niepokoju w kręgach rządzących. Wskazane poprzednio manipulacje statystyczne (do których jeszcze wrócimy) są niewątpliwie przez nie inspirowane.
 • 2010-04-06
  Dzisiaj, po wielu bulwersujących doniesieniach prasowych, opinia publiczna bardzo krytycznie odnosi się do działalności prokuratur i sądów, chociaż podobnie jak wielu innych instytucji państwowych. To wpisuje je w ogólny pogląd o tych instytucjach...

Logowanie