Biuletyn jest wydawany tylko w formie elektronicznej.
Na niniejszej stronie dostępne są wyłącznie jego zdekodowane fragmenty.
Całość opracowana jest w formacie PDF, który ułatwia
pobieranie zamieszczonych w nim tekstów.

Przegląd prasy

Komunikaty, ogłoszenia

Czy rozumiesz, dlaczego nazywali cię nacjonalistą?

2019-08-12

Etykieta „nacjonalisty” pojawia się nie tylko w Polsce, lecz nagminnie w wielu innych krajach europejskich, prawie zawsze z tych samych powodów. Widać to na przykładzie znakomitego tekstu z greckiego blogu „Greek Hellenic Coast Guard”. Kolejne trzynaście fragmentów wspomnianego tekstu rozpoczynają się od słów „Czy już rozumiesz dlaczego …”

- Czy już rozumiesz dlaczego nazwano cię nacjonalistą, gdy powiedziałeś, że kochasz swój kraj ? Ponieważ łatwiej można go rozprzedać. Każde słowo pochodzące od słowa „naród” staje się demonem, który pozbawiłby nas „nowoczesności”.

- Czy już rozumiesz dlaczego byłeś rasistą? Za chwilę nie będziesz właścicielem domu. Zostaniesz mieszkańcem kraju, który należeć będzie do bankierów i ich szefów, którzy reprezentują władzę.

- Czy już rozumiesz dlaczego ograniczono wykształcenie i obniżano je do poziomu „edukacji”? Abyś został pracownikiem za 3.60 euro. Stań za ladą sklepiku, podawaj kawę i zanoś pizzę.

- Czy już rozumiesz dlaczego banki dają ci karty kredytowe? Aby dobrać się do twojej rodziny. Nie zapłacisz rat, pozbawią cię domu, pola, sklepu.

- Czy już rozumiesz dlaczego wprowadzili cię na giełdę? Kiedy premier wzywał do inwestowania na giełdzie, nie chodziło mu tylko o inwestowanie. Czy zdajesz sobie sprawę, że niektórzy ludzie stają się bogaci z dnia na dzień, zamieniając powietrze na bogactwo?

- Czy już rozumiesz dlaczego lubią „wolny rynek”? Aby zlikwidować sklepy spożywcze i wysyłać swoja tandetę do niemieckich gigantów handlowych. Wyjmują ryby z akwarium i wrzucają do oceanu z rekinami.

- Czy już rozumiesz dlaczego cenne jest to akwarium? Czy tego najlepszego zakątku świata, najlepszego miejsca do życia , wolno pozbyć się 300 miliardów? A potem udać się do Irlandii.

- Czy już rozumiesz dlaczego tak bardzo kochają nielegalnych emigrantów? Aby zrobić z nich nędzarzy, a nas unieszczęśliwić.

- Czy już rozumiesz dlaczego myślą o „robieniu” inwestycji? Dzięki pieniądzom publicznym, dzięki dotacjom rządowym, wykonują inwestycje za które płacisz potrójnie.

- Czy już rozumiesz dlaczego droga krajowa zmienia nazwę na autostradę? Płacisz 20 euro, aby przejechać drogą krajową z Aten do Salonik, co jest obowiązkiem finansowym państwa i nie jest do sprzedania każdemu „pięknisiowi”, który występuje w imieniu wykonawcy.

- Czy już rozumiesz dlaczego sprzedają ci tanie żarty? Abyś nasycił się plewami z telewizyjnego pola. Abyś płacił za ich propagandę. Smutna parada przereklamowanego „niczego” od rama do wieczora.

- Czy już rozumiesz dlaczego poważny człowiek nie wchodzi do sejmu? Ponieważ dotyczy to grupy trzystu nominowanych przez listy partyjne. List opracowanych przez lokalnych komików, których wielcy wybierają spośród „świętych rodzin”. Nie znajdziesz tam żadnego z wybitnych uczonych i naukowców..

- Czy już rozumiesz dlaczego to wszystko robią? NIE CHCĄ INNYCH GREKÓW Ani pod względem płci, ani myślenia.

Są odpowiedzialni za każdego GREKA, który się nie narodził. Pamiętaj, że realizują nową formę ludobójstwa i dobrze o tym wiedzą.

(zaloguj się aby pobrać plik w formacie pdf)

A.S.

Logowanie