Biuletyn jest wydawany tylko w formie elektronicznej.
Na niniejszej stronie dostępne są wyłącznie jego zdekodowane fragmenty.
Całość opracowana jest w formacie PDF, który ułatwia
pobieranie zamieszczonych w nim tekstów.

Przegląd prasy

Komunikaty, ogłoszenia

 • Zastanów się nad sobą
  Miałeś kraj o wielkiej kulturze... - nie ceniłeś tego, Miałeś państwo bez napięć i rewolucji… - wybrałeś chaos, Miałeś tradycje bogate w poświęcenie, odwagę i radość… - wybrałeś egoizm i zgorzknienie, Miałeś wiarę pełną światła i miłości… - wybrałeś ciemnotę.  czytaj cały artykuł » 
 • Zamglony obraz świata
  Nie wszyscy Polacy chcą pogodzić się z faktem, że obecny światowy kryzys gospodarczy jest największym wydarzeniem historycznym od czasu II WŚ, zaś wątpliwa pandemia Covid-19 jest kolejną odsłoną tego kryzysu. Lekceważenie tych faktów jest w istocie rzeczy samobójcze.  czytaj cały artykuł » 
 • Prognoza dla Polski na rok 2021 (cz.1)
  W moich przewidywaniach nie ma miejsca na eksponowanie chaosu, wzrostu napięć społecznych, ostrych walk ideologicznych, partyjnych i frakcyjnych (tj. na analizę politycznego pastwiska), a nawet na nadchodzące załamanie gospodarcze. Są to rzeczy występujące od dłuższego czasu, które tworzą klimat ogólny, ale nic ponadto. Polacy nauczyli się bowiem żyć w permanentnym kryzysie, o którym nawet nie chcą słuchać.  czytaj cały artykuł » 
 • Prognoza dla Polski na rok 2021 (cz.2)
  W pierwszej części prognozy zostały przedstawione pesymistyczne przewidywania dotyczące sytuacji gospodarczej w Polsce w nadchodzącym roku. Wystarczy dodać, że zły stan gospodarki narodowej bardziej niż w poprzednich latach będzie się przekładał na zły stan poszczególnych przedsiębiorstw ,rodzin, pracowników. Tak bardzo ceniony w Polsce indywidualizm pokaże ostre kły.  czytaj cały artykuł » 
 • Polskie wartości: osobiste, narodowe i uniwersalne (cz.2)
  Wielki skarbiec polskich wartości osobistych, rodzinnych, społecznych i narodowych oraz naszych podstawowych wartości uniwersalnych – to wielowiekowe dziedzictwo po naszych przodkach oraz wielkie wyzwanie dla nas i naszych następców. Skarbiec ten trzeba starannie ochraniać, wzbogacać i przekazywać z pokolenia na pokolenie.  czytaj cały artykuł » 

Logowanie