Biuletyn jest wydawany tylko w formie elektronicznej.
Na niniejszej stronie dostępne są wyłącznie jego zdekodowane fragmenty.
Całość opracowana jest w formacie PDF, który ułatwia
pobieranie zamieszczonych w nim tekstów.

Przegląd prasy

Komunikaty, ogłoszenia

 • Agresja przeciw świadomości i wolności człowieka
  Dawne królestwa i monarchie, im bardziej były despotyczne tym skuteczniej zapewniały sobie posłuch ludu, przy tradycyjnym szacunku dla państwa, władzy i zasad prawno-obyczajowych oraz przy stosowaniu przymusu i kar. Jedynie wśród książąt, wodzów i możnowładców zdarzały się knowania i czynny opór władzy państwowej.  czytaj cały artykuł » 
 • Szkice krytyczne z historii politycznej i gospodarczej III RP
  W 2019 roku Polska przeżywa kolejny przełom historyczny. Albo zakończy go proces likwidacji Polski albo doprowadzi on do odzyskania suwerenności narodowej. Do tego, aby sprawy potoczyły się pomyślnie, niezbędne jest gruntowne przemyślenie procesów i wydarzeń z ostatnich trzydziestu lat, a przede wszystkim odbrązowienie polityki z tego okresu.  czytaj cały artykuł » 
 • Wybory parlamentarne, czyli opium dla ludu
  Stosunek Polaków do wyborów parlamentarnych podlega nieznacznym, z pewnością niewystarczającym, zmianom. Dlatego trawestacja słynnego powiedzenia Karola Marksa, iż „religia to opium dla ludu” nie jest tutaj przypadkowa. Sygnalizuje bowiem poważny, wręcz najistotniejszy problem polskiej rzeczywistości politycznej, zdecydowanie ważniejszy niż przypomniane urojenia „wielkiego ideologa”.  czytaj cały artykuł » 
 • Analfabetyzm ekonomiczny (cz.1)
  „Bronią się jeszcze twierdze Grenady, ale w Grenadzie zaraza”. Tę znaną frazę z ballady Adama Mickiewicza tym razem stosuję do ekonomii w naszym kraju. Za śmiertelną zarazę uznaje się bowiem kwestionowanie panującej niepodzielnie w Polsce ekonomii neoliberalnej oraz skutków nauczania tej ekonomii. Zacznę od tych skutków.  czytaj cały artykuł » 
 • Punkt widzenia
  Przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi warto poznać bliżej ewolucję sceny politycznej w Polsce. Wiosenne wybory do parlamentu europejskiego nie zmieniły tej sceny, a tym bardziej nie spowodowały „trzęsienia ziemi" (zarówno w Polsce, jak i w Europie). Jednak nie pozostały bez wyraźnego śladu. Ujawniły bowiem dotychczas słabo widoczny fakt. Dotyczy on sposobu postrzegania zagadnień społeczno-gospodarczych.  czytaj cały artykuł » 

Logowanie