Biuletyn jest wydawany tylko w formie elektronicznej.
Na niniejszej stronie dostępne są wyłącznie jego zdekodowane fragmenty.
Całość opracowana jest w formacie PDF, który ułatwia
pobieranie zamieszczonych w nim tekstów.

Przegląd prasy

Komunikaty, ogłoszenia

 • Światowa agresja cywilizacyjna przeciw wartościom
  Propaganda międzynarodowa od dłuższego już czasu głosi nam „wspólne wartości europejskie”. Nasila się nacisk, aby polska młodzież była formowana na tych wartościach europejskich, a nie na dawnych, polskich wartościach „nacjonalistycznych”. Nie precyzuje się jednak bliżej owych, nowych wartości europejskich, a to co propagują i dominuje to antywartości: swoboda seksualna, gender, „równouprawnienie” i pakiet neoliberalnych, kapitalistycznych zasad ekonomicznych, agresywny ateizm i stara tendencja do podporządkowania i wykorzystania słabszych państw i gospodarek przez silniejsze.  czytaj cały artykuł » 
 • Demokratyczne rządy liberalnego motłochu
  „Zaskakujące” wyniki wyborów samorządowych w październiku 2018 roku zaowocowały w środowiskach patriotycznych dużym rozczarowaniem co do kondycji polskiego społeczeństwa, wcześniej traktowanego przez te środowiska niemalże jako świętość. Okazało się „czarno na białym, że w tym społeczeństwie przez lata formował się wcale pokaźny odłam społeczeństwa, którego ogłupienie było bezspornym sukcesem III RP.  czytaj cały artykuł » 
 • Kryzys globalny i taniec chocholi (2)
  Po raz pierwszy ostrzeżenie dr Hansa Vontobela przytoczyliśmy w 2016 roku w publikacji „Krach globalizacji”, niecałe trzy miesiące po jego śmierci w wieku 100 lat. Vontobel był jednym z najbardziej wpływowych doradców inwestycyjnych w świecie. Dzisiaj jego firma - jako jedna z pierwszych - ostrzega przed kolejną falą kryzysu finansowego.  czytaj cały artykuł » 
 • Naród i nacjonalizm według św. Jana Pawła II. Kryptonacjonalizm
  W latach 1989-2018 kwestie rozwoju narodowego były skutecznie wygaszane, dopiero światowy kryzys ekonomiczny wyzwolił falę krytycyzmu wobec nasilających się tendencji antynarodowych. Wspominamy o przemianach wielu krajów europejskich, w tym Polski.  czytaj cały artykuł » 
 • Jaki jest nasz stosunek do zdrady narodowej?
  Kluczowym czynnikiem długotrwałej degradacji społecznej i gospodarczej Polski, a w konsekwencji jej obecnego upadku, jest pełzająca antynarodowa polityka rządów sformowanych po 1989 roku. Dzisiaj inicjatorzy i wykonawcy tej polityki tego nie są w stanie ukryć i nawet nie ukrywają. Niektórzy pysznią się zdradą narodową.  czytaj cały artykuł » 

Logowanie

Biuletyn EEM nr 5/2018 (56)