Biuletyn jest wydawany tylko w formie elektronicznej.
Na niniejszej stronie dostępne są wyłącznie jego zdekodowane fragmenty.
Całość opracowana jest w formacie PDF, który ułatwia
pobieranie zamieszczonych w nim tekstów.

Przegląd prasy

Komunikaty, ogłoszenia

 • Ekonomia sieci. Jak globalne sieci opętały świat
  Czytelnikom Europejskiego Monitora Ekonomicznego przekazujemy w wersji PDF wydanie książki prof. Artura Śliwińskiego „Ekonomia sieci. Jak sieci globalne opętały świat (wydanie poprawione i rozszerzone)”. Książkę można pobrać bezpłatnie w okresie najbliższych trzech miesięcy od daty dostępu.  czytaj cały artykuł » 
 • Ekonomia sieci. Jak globalne sieci opętały świat (fragm.)
  Zagadnienie omawiane w niniejszej książce (Ekonomia sieci. Jak sieci globalne opętały świat) jest jednym z kilku najważniejszych zagadnień ekonomii sieci. Innym ważnym zagadnieniem jest związek rozwoju globalnych sieci finansowych z wybuchem wielkiego światowego kryzysu ekonomicznego (i duchowego!), bez którego poznanie charakteru współczesnego kryzysu jest niemożliwe.  czytaj cały artykuł » 
 • Dwie jasne tezy o przyszłości Polski
  Zamiast pogrążać się w mroku ciemności obecnych i nadchodzących wydarzeń (w globalnym chaosie informacyjnym, w rozmyślaniach o niepewnej przyszłości, w niszczących nerwy wiadomościach telewizyjnych, czy w rozpamiętywaniu osobistych strat i lękach), lepiej skupić się na wykorzystaniu jasnych stron rzeczywistości.  czytaj cały artykuł » 
 • Blokada gospodarcza w ramach Covid-19 – prowokacja
  Zdecydowaliśmy się upowszechnić w Polsce zrównoważone i dobrze uzasadnione stanowisko wybitnego rosyjskiego ekonomisty, specjalisty od międzynarodowych stosunków finansowych, prof. Walentina Katasonowa, dotyczące tzw. pandemii Cov-19.Może wreszcie pojawi się przewaga rozsądku nad szkodliwą propagandą.  czytaj cały artykuł » 
 • Na przekór doświadczeniu historycznemu
  Doświadczenie historyczne jest źródłem mądrości narodu, a także niezbędnym czynnikiem ułatwiającym osiąganie mądrości przez grupy społeczno-zawodowe, rodziny i pojedynczych ludzi. Przypominanie o tym w okresie zaprogramowanego chaosu jest nie tylko konieczne dla osiągnięcia równowagi psychicznej, lecz umożliwiające uzdrowienie sytuacji społecznej, politycznej i gospodarczej.  czytaj cały artykuł » 

Logowanie