Biuletyn jest wydawany tylko w formie elektronicznej.
Na niniejszej stronie dostępne są wyłącznie jego zdekodowane fragmenty.
Całość opracowana jest w formacie PDF, który ułatwia
pobieranie zamieszczonych w nim tekstów.

Przegląd prasy

Komunikaty, ogłoszenia

 • Narodziny, rozkwit i upadek klanu liberalnego w Polsce
  Skąd pojawił się w Polsce wspomniany w tytule klan liberałów? Otóż warto przypomnieć, że po II Wojnie Światowej w Polsce nie istniał żaden liberalny nurt polityczny, nie było skromnego choćby środowiska zwolenników liberalizmu, nie powstało ani jedno dzieło naukowe z zakresu liberalnej myśli filozoficznej lub ekonomicznej.  czytaj cały artykuł » 
 • Narodziny liberalnego klanu. Trzy dni, które wstrząsnęły Polską (cz. 1)
  W 1990 roku niepostrzeżenie pojawił się w Polsce trudny do wyjaśnienia fantom, który zaważył na blisko trzydziestu latach życia politycznego i gospodarczego. Teraz dopiero jesteśmy świadkami rozwiewania się tego fantomu; czegoś, co od początku było ukryte przed wzrokiem osób zainteresowanych sytuacją w Polsce i sprawiające wrażenie siły politycznej, a zarazem ośrodka monopolizującego władzę. Ten fantom nazywamy klanem liberałów. Pierwsze pytanie nigdy jasno nie zostało postawione, chociaż ma ono podstawowe znaczenie: skąd pojawił się w Polsce wspomniany klan liberałów?  czytaj cały artykuł » 
 • Kryzys światowy: katastrofa czy odrodzenie?
  Trwający od dekady wielki światowy kryzys gospodarczy jest kryzysem wieloaspektowym, powodowanym pogłębiającym się już od stulecia kryzysem osobowości i kultury człowieka (kryzys wartości, wiary, zasad oraz kryteriów prawdy i dobra).  czytaj cały artykuł » 
 • Teologia słabości (cz. 1)
  Celem publikacji jest ukazanie pseudo-intelektualnych pułapek, jakie zostały zastawione na polskich (i nie tylko) katolików. Opisano jedną z niebezpiecznych pułapek, która zasługuje na miano „teologii słabości”. Chociaż jest to głównie nurt anty-teologii chrześcijańskiej, przenika do współczesnej myśli politycznej i chrześcijańskiej.  czytaj cały artykuł » 
 • Polskie doświadczenie historyczne a bezpieczeństwo europejskie
  Lekceważenie przeszłości, a dokładniej – związku łączącego doświadczenia współczesne z doświadczeniem poprzednich pokoleń – jest już powszechnie uznawane za zjawisko charakterystyczne dla przełomu XX i XXI w.  czytaj cały artykuł » 

Logowanie