Biuletyn jest wydawany tylko w formie elektronicznej.
Na niniejszej stronie dostępne są wyłącznie jego zdekodowane fragmenty.
Całość opracowana jest w formacie PDF, który ułatwia
pobieranie zamieszczonych w nim tekstów.

Przegląd prasy

Komunikaty, ogłoszenia

 • Zarządzanie nędzą czy rozwojem?
  Wszyscy wiedzą lub powinni wiedzieć, że w Polsce panuje nędza i głębokie rozwarstwienie ekonomiczne. Nędza jest trwałym składnikiem rzeczywistości, której doświadczają na własnej skórze miliony Polaków.  czytaj cały artykuł » 
 • Fenomen polskiego systemu politycznego
  Trudno nie zauważyć ogromnej nieodpowiedzialności partii politycznych w Polsce, pochłoniętych walką o wpływy w mediach, gospodarce i finansach. Natężenie konfliktów utrzymuje się na wysokim poziomie, co przekłada się na stosunki między zwykłymi ludźmi.  czytaj cały artykuł » 
 • „Plan” Mateusza Morawieckiego (cz. III)
  Dokumenty rządowe „Plan na rzecz odpowiedzialnego rozwoju”oraz „Strategia odpowiedzialnego rozwoju” nie są planami rozwoju społeczno-gospodarczego, które warto traktować poważnie, a raczej (biorąc pod uwagę ich „rys historyczny”) - zasłoną dymną.  czytaj cały artykuł » 
 • Jakby globalnego kryzysu ekonomicznego nie było
  Fenomenem, który powinien budzić silne zaniepokojenie, jest ignorowanie w Polsce globalnego kryzysu ekonomicznego, jego przyczyn i konsekwencji. Jest on widoczny na każdym kroku. Jest łatwo dostrzegalny zarówno w enuncjacjach rządowych, programach partyjnych i protestach społecznych, jak też w publikacjach aspirujących do poziomu naukowego z ekonomii, finansów, zarządzania, etc.  czytaj cały artykuł » 
 • Pułapka już zatrzaśnięta
  Czyżby w Polsce nie zauważono, ze neoliberalne elity Zachodu doznały wielostronnej porażki? Główny problem polega na tym, ze neoliberalizm przestał działać. Jest jednak niemal pewne, że będą one ze wszystkich sił uniemożliwiać powstanie anty-elity, czym narażają kraje europejskie na pogłębienie istniejącego kryzysu. Wcześniej czy później jednak będą musiały ponieść odpowiedzialność za obecny kryzys globalny.  czytaj cały artykuł » 

Logowanie