Biuletyn jest wydawany tylko w formie elektronicznej.
Na niniejszej stronie dostępne są wyłącznie jego zdekodowane fragmenty.
Całość opracowana jest w formacie PDF, który ułatwia
pobieranie zamieszczonych w nim tekstów.

Przegląd prasy

Komunikaty, ogłoszenia

 • Raport „Model referencyjny bezpieczeństwa europejskiego”
  Cechą wyróżniającą politykę większości krajów europejskich jest połączenie dwóch istotnych czynników: odzyskanie suwerenności narodowej i przeciwdziałanie bezprecedensowym zagrożeniom bezpieczeństwa narodowego. Te dwa czynniki nie mogą być jednak efektywnie wykorzystane bez budowy systemu bezpieczeństwa europejskiego.  czytaj cały artykuł » 
 • Raport: Model referencyjny bezpieczeństwa europejskiego (fragment)
  Jako punkt wyjścia do opracowania autonomicznego projektu bezpieczeństwa europejskiego, wynikającego z szeregu wstępnych analiz metodologicznych, historycznych, społeczno-gospodarczych i politycznych, przygotowaliśmy mapę polityczną krajów zdolnych solidarnie zapewnić bezpieczeństwo europejskie w interesie ogólnoeuropejskim i własnym. Na mapie tej znajdują się kraje najmniej obciążone historycznie i współcześnie ekspansjonizmem, który uznajemy za główny czynnik destrukcji Europy.  czytaj cały artykuł » 
 • Koncepcje geostrategiczne „Międzymorza” oraz „Osi strategicznej Rosja-Niemcy”
  Koncepcje geostrategiczne „Międzymorza” oraz „Osi strategicznej Rosja-Niemcy” – analiza krytyczna (fragment Raportu). Od wybuchu globalnego kryzysu ekonomicznego w 2007 roku przyszłość Europy jest przedmiotem ostrych przetargów i sporów. Dominuje przekonanie o pogłębiającym się kryzysie struktur europejskich oraz o cywilizacyjnym schyłku Europy. Jednak nad tymi niepokojącymi opiniami góruje bardziej wyraźne i lepiej dostrzegane w większości krajów europejskich zjawisko braku bezpieczeństwa narodowego, które stało się silnym czynnikiem odśrodkowym. Towarzyszy temu szersze i głębsze rozumienie bezpieczeństwa narodowego.  czytaj cały artykuł » 
 • Z archiwum EEM: Czarne trójprzymierze
  Przytaczamy fragmenty naszych publikacji, które były wykorzystane do opracowania Raportu. Porozumienie określane mianem „czarnego przymierza” trzech potęg europejskich (Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii) załamało się z powodu dążeń osłabiających pozycję Stanów Zjednoczonych, a de facto światowej oligarchii finansowej. Niemniej widać, jak żywe są te ekspansjonistyczne dążenia.  czytaj cały artykuł » 
 • Europa: globalna wioska idiotów
  Tytuł nie jest oryginalny. Pochodzi z wywiadu pod takim tytułem z greckim ekonomistą profesorem Kostasem Vergopoulosem, który najpierw zauważa, iż poza Europą „Żaden inny region świata nie zdecydował się na tak głębokie wyrzeczenia”.  czytaj cały artykuł » 

Logowanie